Pożyczka hipoteczna

POŻYCZKA HIPOTECZNA

Pożyczka hipoteczna...

Kredyt z ratą kapitałowo-odsetkową, a kredyt w formie limitu

Podstawową różnicą jest to, że w przypadku kredytu z ratą kapitałowo-odsetkową, w umowie mamy zapisane jaką ratę będziemy spłacać przez określony w umowie okres czasu. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku wszelkiej maści limitów. Bank udostępnia środki w określonej kwocie (np. 10.000,00 PLN) i z tytułu korzystania z jego pieniędzy pobiera jedynie odsetki. Zarówno pierwsza jak i druga forma mają swoich zwolenników. W przypadku popularnych „ratalek”, wiemy ile zapłacimy i kiedy kończy się kredyt. W przypadku kredytów odnawialnych i kart kredytowych płacimy jedynie odsetki (plus ewentualne koszty odnowienia), dzięki czemu rata jest znacząco niższa (ale dług wobec banku bądź się nie zmniejsza (w przypadku odnowienia), bądź trzeba go zwrócić jednorazowo po 12 miesiącach korzystania z kredytu odnawialnego (dla karty kredytowej ten okres wynosi 36 miesięcy)). Różnic w przypadku tych kredytów jest dość dużo, ale rozwiązania te mają oczywiście wspólny mianownik. Podstawowym parametrem każdego kredytu, czy to gotówkowego, czy zaciągniętego w formie limitu, jest oprocentowanie w skali roku – wiadomo, im jest ono niższe, tym kredyt jest tańszy, ponieważ musimy zapłacić niższe odsetki za korzystanie z pieniędzy banków. Kolejnym parametrem pojawiąjącym się w nomenklaturze kredytowej, na który koniecznie trzeba zwrócić uwagę jest prowizja za uruchomienie. Postępowanie w tym przypadku jest analogiczne – niższa prowizja = niższe koszty kredytu = oferta korzystniejsza z punktu widzenia kredytobiorcy. Inną cechą wspólną, która jest ważna z punktu widzenia kredytu to konieczność zawarcia ubezpieczenia od ryzyka (np. śmierć, poważna choroba, utrata pracy etc.). Ubezpieczenia to dość obszerny i ciekawy temat, tak czy inaczej często stanowią znaczny koszt w kredycie i warto zastanowić się czy warto z nich skorzystać czy ewentualnie ubezpieczyć się np. w ramach ubezpieczenia grupowego u pracodawcy i nie korzystać z oferty banku.


Jak więc uzyskać kredyt gotówkowy?

Otóż jest to dziecinnie proste – tak po prawdzie to wystarczy zarabiać pieniądze w odpowiedniej wysokości w sposób legalny (np. umowa o pracę, umowa zlecenie/o dzieło, działalność gospodarcza), nie posiadać żadnych negatywnych wpisów w rozmaitych bazach (BIK, BIG, KRD) i voila! Kwota sięgająca nawet 250.000,00 PLN może zostać udostępniona na naszym koncie, jeśli bank pozytywnie zweryfikuje nasz wniosek o kredyt!


Na jak długo można zaciągnąć kredyt gotówkowy?

W zależności od banku maksymalny okres kredytowania waha się między 96, a 144 miesiące. Co do kredytów na krótszy okres to minimalny czas na jaki można zaciągnąć kredyt ratalny to 3 miesiące. Jak już wspomniałem powyżej, decydując się na kartę kredytową, zobowiązujemy się posiadać ją przez 3 lata, podczas gdy limit w rachunku (debet w koncie) możemy uzyskać na maksymalnie 12 miesięcy.


Jakie dokumenty należy pokazać, aby mieć pewność, że otrzyma się kredyt?

Wszystko zależy od tego w jaki sposób zarabiamy. Część banków przyjmie jedynie oświadczenie, jeszcze inne poproszą o zaświadczenie z zakładu pracy. Najpowszechniejszym „zestawem dokumentów”, dla osób zatrudnionych na umowę o pracę jest zaświadczenie oraz wyciąg z rachunku bankowego. Oczywiście jeśli nie posiadasz konta i wypłatę otrzymujesz do ręki to wystarczy, że zgłosisz się do ZUS i poprosisz o zaświadczenie o wysokości odprowadzanych składek na ubezpieczenia.


Jak długo trwa cała procedura?

Kredyt gotówkowy można uzyskać bardzo szybko – nawet w ciągu kilku minut od momentu wysłania wniosku do banku, niestety taka sytuacja to raczej wyjątek. Przeważnie cały proces (analiza dokumentów oraz oszacowanie ryzyka kredytowego przez bank) może potrwać od kilku godzin nawet do kilku dni. Co ważne, w przypadku kredytów gotówkowych nie ma opłat za wcześniejszą spłatę, więc w każdym momencie, jeśli otrzymamy przypływ gotówki to nic nie stoi na przeszkodzie, aby kredyt zamknąć i nie ponosić żadnych dodatkowych kosztów!

Na co możesz liczyć z mojej strony przy pożyczce hipotecznej

Sprawdzę w jakiej wysokości kredyt potencjalnie możesz otrzymać i czy istnieją jakiekolwiek przesłanki, aby Bank odrzucił Twój wniosek o kredyt gotówkowy, ponieważ nie będzie mógł zaakceptować Twojego dochodu.

Przygotuję dla Ciebie dokumenty, które będziesz musiał wysłać do kadr (zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości osiąganego dochodu) lub do Twojej księgowej (listę niezbędnych dokumentów, wymaganych przez procedury bankowe).

Przeanalizuję Twoją historię kredytową, aby dowiedzieć się czy nie posiadasz negatywnych wpisów uniemożliwiających zaciągnięcia zobowiązania kredytowego

Sprawdzę dla Ciebie oferty we wszystkich największych bankach udzielających kredytów gotówkowych. Wspólnie ustalimy jakiej kwoty potrzebujesz porównamy i omówimy oferty różnych Banków, a na koniec wybierzemy 2-3 najkorzystniejsze propozycje i złożymy wnioski kredytowe. Na jednym spotkaniu, bez konieczności fatygowania się do placówek bankowych!